Over ons

Vierentwintig jaar Opnieuw & Co, dat kan tellen. Tijdens zo een lange periode gebeurt er natuurlijk heel wat. Ontdek het in onze geschiedenis.

Ons succes was mogelijk dankzij een doordachte missie en visie, een sterk team en duurzame relaties met onze partners.

infographic-2019.png

1. Geschiedenis

 

vrijdag 3 mei 2019

2019: Sluiting winkel Lier en opening Pop-upwinkel Lier

Het huurcontract van de winkel in Lier liep eind februari 2019 ten einde, maar op 3 mei openden we al een Pop-upwinkel! Met een oppervlakte van 1500 m² heeft ook Lier nu een echte megastore!

zondag 1 januari 2017

2017: Uitbreiding winkel Kontich

In 2017 breidden we Opnieuw & Co Kontich uit met 500 m². Zo werd deze winkel dubbel zo groot!

donderdag 1 januari 2015

2015: Vijfde winkel opent in Kessel

Een jaar na de opening in Kontich mochten we het lint doorknippen van een nieuwe winkel in Kessel. Een winkel met een trendy interieur en maar liefst 1.500 m². Een uitgebreid aanbod aan originele en herbruikbare spullen werd zo vanzelfsprekend.

woensdag 1 januari 2014

2014: Vierde Opnieuw & Co winkel in Kontich

Een voormalig winkelpand van Lidl werd de locatie voor onze nieuwe winkel in Kontich.

Redenen te over: een oppervlakte van 400 m² met 56 eigen parkeerplaatsen en een overdekte fietsenstalling.

Een troef voor Kontich, want de inwoners en het gemeentebestuur werkten als sinds 1997 met ons mee.

zaterdag 1 januari 2011

2011: Opening nieuwe winkel Lier

Eind 2007 verlieten we noodgedwongen ons karakteristieke pand in Lier. Het dak stond op instorten en het filiaal werd onmiddellijk gesloten. Veiligheid boven alles!

De zoektocht naar een nieuw, goed gelegen, groot en betaalbaar pand eindigde in 2011. Onze nieuwe winkel op de Antwerpsesteenweg 387 was toen een feit.

maandag 15 maart 2004

2004-2008: Uitbreiding winkel Mortsel

Na de verhuis van ons hoofdkwartier van Mortsel naar Duffel, breidden we de winkel van Mortsel verder uit.

Op 15 maart 2004 heropenden we de hernieuwde winkel. Jef Tavernier, toenmalig Vlaans Minister van Tewerkstelling en Arbeid, knipte het lint door.

In 2007 kregen we de kans om het aanpalende gebouw te kopen en Opnieuw & Co Mortsel zo met 500 m² uit te breiden. Op 10 mei 2008 was deze verdere winkeluitbreiding een feit.

Ook Duffel bleef niet achter

Ook de winkel in Duffel kreeg er in 2006 al eens 123 m³ bij in de kelderverdieping. In 2008 vergrootten we de winkel verder met 54 m².

maandag 5 januari 2004

2004: Opnieuw & Co opent haar derde winkel

Vijf jaar later, op 5 januari 2004, zag ons derde filiaal het levenslicht in de voormalige wasserij aan de Hondiuslaan 46 in Duffel.

Duffel als hoofdkwartier

Met de opening van Opnieuw & Co Duffel, verhuisde ook het logistieke team, het sorteer- en prijsatelier en de administratie naar de Hondiuslaan 43

zaterdag 29 mei 1999

1999: Tweede winkel is een feit

Op 29 mei 1999 opende Opnieuw & Co een tweede winkel in een oude loods in Mortsel.

vrijdag 13 oktober 1995

1995: Een tweede kans voor de kringloopvisie

Koen besloot om de kringloopvisie een tweede kans te geven. In 1995 opende hij met de 800.000 Belgische frank aan opbrengt van vzw Evergreen een eigen kringloopcentrum in de voormalige cinemazaal Rubens in Lier.

Een nieuwe start, een nieuwe naam

Tijdens het zoeken naar een nieuwe naam voor zijn kringloopcentrum, stootte Koen na lang zoeken op "Opnieuw & Co”. Dit was in 1995 de naam van een kringloopcentrum in Halle van initiatiefnemer en coördinator Paul Deknopper.

Koen vond dit een sterke naam en stelde zijn collega’s vriendelijk de vraag of hij deze naam ook mocht gebruiken. Met succes!

Kringloopwinkel Opnieuw & Co in Halle werd later overgenomen door onze collega’s van Vilvoorde en veranderde op dat ogenblik van naam.

Momenteel is Opnieuw & Co dus nog het enige kringloopcentrum in België dat zo heet.

Vrijdag de 13de brengt geluk bij Opnieuw & Co

Opnieuw & Co opende op vrijdag 13 oktober 1995 haar deuren in de Peltzerstraat 13. Dit vieren we tot op de dag vandaag nog steeds door onze klanten op vrijdag de dertiende 13% korting te geven.

dinsdag 28 maart 1989

1989: Prille start met De Hallen

Op 28 maart 1989 startte Koen Goemans, stichter en directeur van Opnieuw & Co, met enkele kennissen uit de groene beweging het allereerste kringloopcentrum van Vlaanderen: De Hallen van vzw Evergreen.

Ondanks het succes van de kringloopformule, volgde drie jaar later een ontbinding van de vzw.

2. Missie en visie

Wij gaan voluit voor maatschappelijk verantwoord ondernemen

Wij brengen duurzame ontwikkeling en maatschappelijk verantwoord ondernemen (MVO) in de praktijk. Hiervoor legden we verschillende ondernemingsdoelstellingen vast:

  • Met onze activiteiten willen we een bijdrage leveren aan het verminderen van de afvalberg. Goederen die normaal op de afvalberg zouden terechtkomen, krijgen via ons kringloopcentrum een tweede kans.
  • Wij streven om producthergebruik in te burgeren bij het brede publiek. Ons motto: versoberen zonder te versomberen. Tweedehands is creatief, leuk en ecologisch verantwoord.
  • Het gebruik van tweedehands goederen betekent een besparing van energie en grondstoffen. Wij passen deze filosofie ook toe in onze eigen dagelijkse werking en nemen interne milieuzorg heel serieus.

Meer info over MVO bij Opnieuw & Co vind je in onze sociale audit rapporten.

Meten van sociale en maatschappelijke impact met jaarlijks social auditrapport

Sinds 2009 maken we een jaarlijks sociaal audit rapport. Social auditing is een proces waarbij een onderneming nadenkt over haar sociale en maatschappelijke impact en haar etisch gedrag.

Dit wordt gemeten, geëvalueerd, gerapporteerd en indien nodig bijgestuurd.

Benieuwd naar onze verslagen? We zetten ze voor jou op een rijtje.

2011: Opnieuw & Co wint Best Belgian Sustainability Report Award

In 2011 winnen we de Best Belgian Sustainability Award in de categorie ‘andere organisaties’.

We lezen in het juryverslag: “Een duidelijk verslag dat de nadruk legt op de opdracht van de onderneming. Gaande van het verminderen van afval tot het invoeren van een gezond financieel beleid, begeleidt Opnieuw & Co de belanghebbende doorheen het verslag, waarbij de diverse initiatieven en verplichtingen worden toegelicht.”

3. Wie is wie ?

Management

Koen Goemans
Directeur koen.goemans@opnieuwenco.be

Anita Asselberg
Commercieel Manager anita.asselberg@opnieuwenco.be

Nico Pauwels

Nico Pauwels
Logistiek Manager nico.pauwels@opnieuwenco.be

Caroline Osselaer

Caroline Osselaer
Manager HR & financiën caroline.osselaer@opnieuwenco.be

Nancy Busschodts

Nancy Busschodts
Management Assistente nancy.busschodts@opnieuwenco.be

Ondersteunende diensten

Elsje De Pauw

Elsje De Pauw
HR Adviseur elsje.depauw@opnieuwenco.be

Charlotte Hopchet

Charlotte Hopchet
Coördinator Personeelsadministratie en sociale dienst in opleiding charlotte.hopchet@opnieuwenco.be

Gerlinda Luyckx
Administratief Beheerder Personeelsadministratie gerlinda.luyckx@opnieuwenco.be

Toon Van Damme

Toon Van Damme
Verantwoordelijke Selectie toon.vandamme@opnieuwenco.be

Wendy Van den Eede
Verantwoordelijke Administratie wendy.vandeneede@opnieuwenco.be

Liesbet Goemans

Liesbet Goemans
Beheerder Administatie liesbet.goemans@opnieuwenco.be

Elisabeth Vermeulen

Elisabeth Vermeulen
Coördinator Marketing en Communicatie elisabeth.vermeulen@opnieuwenco.be

Saskia Van Nuffelen
Marketing en Communicatieverantwoordelijke saskia.vannuffelen@opnieuwenco.be

Operationele diensten

Dirk Hens

Dirk Hens
Teamcoördinator Logistiek dirk.hens@opnieuwenco.be

Isa Jaïdi
Administratief Beheerder Logistiek isa.jaidi@opnieuwenco.be

Kurt Hullenkremer

Kurt Hullenkremer
Werkbegeleider Logistiek kurt.hullenkremer@opnieuwenco.be

Chris Verrycken
Werkbegeleider Logistiek chris.verrycken@opnieuwenco.be

Kees Haring

Kees Haring
Werkbegeleider Logistiek kees.haring@opnieuwenco.be

Maarten Bellens
Verantwoordelijke Dienstverlening - De Kilomeet maarten.bellens@opnieuwenco.be

Rieke Meskens

Rieke Meskens
Administratief Beheerder Dienstverlening rieke.meskens@opnieuwenco.be

Ghadija Hajo
Werkbegeleider Winkel De Kilomeet ghadija.hajo@opnieuwenco.be

Dennis Braat

Dennis Braat
Teamcoördinator Productie dennis.braat@opnieuwenco.be

Nathalie Janssen
Administratief Beheerder Productie nathalie.janssen@opnieuwenco.be

Sabine Staessens

Sabine Staessens
Werkbegeleider Productie sabine.staessens@opnieuwenco.be

Anke Kesteloot

Anke Kesteloot
Werkbegeleider Productie anke.kesteloot@opnieuwenco.be

Marc Vandaele

Marc Vandaele
Werkbegeleider Productie marc.vandaele@opnieuwenco.be

Mike Velentakis
Werkbegeleider Productie mike.velentakis@opnieuwenco.be

Winkels

Els Samijn

Els Samijn
Commercieel coördinator els.samijn@opnieuwenco.be

Françoise Vermeulen
Teamcoördinator winkel Mortsel francoise.vermeulen@opnieuwenco.be

Patimat Talibova

Patimat Talibova
Administratief Beheerder Winkel Mortsel patimat.talibova@opnieuwenco.be

Stijn Verledens
Werkbegeleider Winkel Mortsel stijn.verledens@opnieuwenco.be

Robin Claes

Robin Claes
Werkbegeleider winkel Mortsel robin.claes@opnieuwenco.be

Ester Raeymaekers

Ester Raeymaekers
Teamcoördinator winkel Duffel ester.raeymaekers@opnieuwenco.be

Simon Vermoesen
Administratief Beheerder winkel Duffel simon.vermoesen@opnieuwenco.be

Ara Vardanyan

Ara Vardanyan
Werkbegeleider winkel Duffel ara.vardanyan@opnieuwenco.be

Martine Raeymaekers
Werkbegeleider Winkel Duffel martine.raeymaekers@opnieuwenco.be

Kristof Marinus

Kristof Marinus
Verantwoordelijke winkel Kontich kristof.marinus@opnieuwenco.be

Wasim Al Hendi
Werkbegeleider Winkel Kontich wasim.alhendi@opnieuwenco.be

Frederik De Raedt
Werkbegeleider Winkel Kontich frederik.deraedt@opnieuwenco.be

Jan Heirbaut
Verantwoordelijke Winkel Lier jan.heirbaut@opnieuwenco.be

Patrick Van De Peer

Patrick Van De Peer
Werkbegeleider winkel Lier patrick.vandepeer@opnieuwenco.be

Petra Braeckmans
Werkbegeleider Winkel Lier petra.braeckmans@opnieuwenco.be

Ellen Faes

Ellen Faes
Teamcoördinator winkel Nijlen ellen.faes@opnieuwenco.be

Anouck Faes
Administratief Beheerder Winkel Nijlen anouck.faes@opnieuwenco.be

Johan Dankers

Johan Dankers
Werkbegeleider Winkel Nijlen johan.dankers@opnieuwenco.be

Tania Marien
Werkbegeleider Winkel Nijlen Tania.Marien@opnieuwenco.be

Greet Buyens
Vliegende Werkbegeleider Winkels greet.buyens@opnieuwenco.be

Angelo Van Looy

Angelo Van Looy
Vliegende Werkbegeleider Winkels angelo.vanlooy@opnieuwenco.be

Infrastructuur

Peter Janssens

Peter Janssens
Adviseur Expansie & Techniek peter.janssens@opnieuwenco.be

Jean Goderie
Werkbegeleider Infrastructuur jean.goderie@opnieuwenco.be

Luc De Wijn

Luc De Wijn
Werkbegeleider Infrastructuur luc.dewijn@opnieuwenco.be

Raad van bestuur

Raad van Bestuur

Eric Nauwelaerts
lid van de raad van bestuur, voorzitter

Laurence Finé
lid van de raad van bestuur

Peter Nauwelaerts
lid van de raad van bestuur

Nadine Rypens
lid van de raad van bestuur

Jorn Verbeeck
lid van de raad van bestuur

Laurence Jacqmain
lid van de raad van bestuur, secretaris

Laurens Nauwelaerts
lid van de raad van bestuur

Dieter Rypens
lid van de raad van bestuur

4. Onze partners

Duurzame samenwerkingen met sociale achtergrond

Sociale tewerkstelling is onlosmakelijk verbonden met onze organisatie. Niet alleen op de werkvloer, maar ook in onze samenwerkingen met externe organisaties proberen we rekening te houden met sociale achtergrond.